Jak dbać o swój kitel?
Jak dbać o swój kitel?

W każdym miejscu pracy, w którym nosimy uniform ważne jest to, by odpowiednio o niego zadbać i prezentować się elegancko i profesjonalnie. Nasz służbowy strój nie może być brudny, pognieciony czy mieć dziury. To samo dotyczy fartuchów, które nosimy przy pacjentach i klientach. W medycynie oraz branży beauty jest to szczególnie ważne, gdyż obcujemy z bakteriami oraz drobnoustrojami. Zatem jak dbać o swój fartuch?

czytaj całość »
Czym charakteryzują się kitle BONKITEL?
Czym charakteryzują się kitle BONKITEL?

Szerokorozumiana odzież medyczna kojarzona była dotychczas z taśmowo produkowanymi krojami, które pozbawiały charakteru, kobiecości i zaniżały niekiedy samoocenę. Wychodząc naprzeciw, zatroszczyliśmy się o wizerunek i komfort pracy medyków, projektując eleganckie i ekskluzywne fartuchy laboratoryjne. Nasze kitle kierowane są zarówno do przedstawicielek zdrowia, jak i urody. Uważamy, że bez względu na branżę, każdy ma prawo czuć się komfortowo w uniformie, w którym pracuje oraz prezentować się z należytą elegancją. Naszą misją jest podkreślenie osobowości profesjonalisty i nadanie mu wyjątkowego wyglądu.

czytaj całość »
Krótka historia fartuchu medycznego
Krótka historia fartuchu medycznego

Zawód lekarza od najmłodszych lat dziecięcych kojarzy nam się z białym fartuchem medycznym i stetoskopem zarzuconym wokół szyi. Czy od zawsze ten strój tak się prezentował i na zawsze taki pozostanie? Ubiór lekarzy i specjalistów ma bogatą historię. Charakterystyka fartucha medycznego na przestrzeni setek tysięcy lat sukcesywnie zmieniała swój wygląd i nabierała coraz to większego znaczenia dla medyków i pacjentów. Ewolucja nieustająco rewolucjonizowała ten ubiór i dostosowywała go do ówczesnej i współczesnej mody.

czytaj całość »
Czym jest uniform dla pacjenta?
Czym jest uniform dla pacjenta?

Odzież medyczna ma ogromne znaczenie dla pracowników kadry medycznej. Odpowiednia prezencja i dobór idealnego fartucha jest niezwykle istotny dla dobrego samopoczucia medyków. Warto jednak zwrócić uwagę, że uniformy noszone w salonach i gabinetach medycznych mają znaczenie nie tylko dla pracowników, ale również dla pacjentów i klientów odwiedzających dane placówki.

czytaj całość »
Czym jest uniform dla pracownika?
Czym jest uniform dla pracownika?

Odzież przeznaczona dla branży medycznej kojarzy się w głównej mierze z prostymi krojami i niewyróżniającymi się fasonami. Zważywszy na ilość godzin spędzanych w jednym stroju, warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie odzież medyczna stanowi nic nieznaczący uniform, czy może element osobowości wyrażający więcej niż tylko bycie częścią kadry medycznej?

czytaj całość »
Jak powstała marka Bonkitel
Jak powstała marka Bonkitel

Pomysł na założenie prekursorskiej, ekskluzywnej marki Bonkitel narodził się na początku kariery Marleny Stielow – założycielki firmy. Chęć stworzenia niepowtarzalnej marki z kitlami i fartuchami laboratoryjnymi wynikała w głównej mierze z osobistych potrzeb Marleny i obserwacji świata medycznego.

Przybliżmy zatem genezę i cofnijmy się kilka lat wstecz…

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl