Jak dbać o swój kitel?
Jak dbać o swój kitel?

JAK DBAĆ O SWÓJ KITEL?

W każdym miejscu pracy, w którym nosimy uniform ważne jest to, by odpowiednio o niego zadbać i prezentować się elegancko i profesjonalnie. Nasz służbowy strój nie może być brudny, pognieciony czy mieć dziury. To samo dotyczy fartuchów, które nosimy przy pacjentach i klientach. W medycynie oraz branży beauty jest to szczególnie ważne, gdyż obcujemy z bakteriami oraz drobnoustrojami. Zatem jak dbać o swój fartuch?

Przede wszystkim kitel, który nosimy w pracy, powinien być zawsze idealnie czysty. Fartuchy Bonkitel tworzone są z włoskich tkanin, które przeszły wiele testów chemicznych, by mogły być użytkowane w branży medycznej i beauty, a które można prać w 30-40 stopniach, bez obaw o ich zniszczenie. Do prania warto używać mieszanek proszku do prania ze środkiem do dezynfekcji.  

W przypadku, gdy na kitlu pojawią się plamy warto, w miarę możliwości, jak najszybciej je zaprać. Do plam powstałych ze związków organicznych, jak np. krople krwi, należy zastosować zimną wodę. Gorąca woda w tym przypadku może utrwalić wiele barwników. Wystarczy użyć zwykłego szarego mydła i zimnej wody, by zażegnać plamowy problem. A po powrocie do domu można śmiało wrzucić fartuch do pralki. Do pozostałych plam wystarczy ciepła woda i trochę mydła.

Dobra jakość materiałów pomaga zachować kitel jak najdłużej bez większych zagnieceń, dzięki czemu przez cały dzień pracy możemy wciąż prezentować się bardzo dobrze. Oczywiście po upraniu fartucha warto go przeprasować, najlepiej odwracając go na lewą stronę. Nie należy suszyć go w suszarce bębnowej, lepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie go do wyschnięcia na tradycyjnej suszarce na dworze bądź w pomieszczeniu, jednak nie narażając go na bezpośrednie promienie słońca, które mogą spowodować blaknięcie tkanin.

Kitle medyczne stanowią element wizerunku każdego medyka oraz osoby pracującej w branży beauty. Prowadząc firmę lub gabinet medyczny przywiązujemy ogromną wagę do identyfikacji wizualnej, dlatego odzież medyczna może być świetnym sposobem na dopełnienie wizerunku miejsca pracy. Każda osoba z personelu powinna dbać o czystość i nieskazitelny wygląd odzieży, w której przyjmuje pacjentów i klientów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl