Czym jest uniform dla pacjenta?
Czym jest uniform dla pacjenta?

Czym jest uniform dla pacjenta?

Odzież medyczna ma ogromne znaczenie dla pracowników kadry medycznej. Odpowiednia prezencja i dobór idealnego fartucha jest niezwykle istotny dla dobrego samopoczucia medyków. Warto jednak zwrócić uwagę, że uniformy noszone w salonach i gabinetach medycznych mają znaczenie nie tylko dla pracowników, ale również dla pacjentów i klientów odwiedzających dane placówki.

Jaki wpływ ma uniform w kontaktach międzyludzkich oraz co sprawia, że pacjenci czują się dobrze pod skrzydłami lekarzy i lekarek?

Definicja odzieży medycznej opiera się na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dla pracownika, jak i pacjenta. Poczucie, że jest się chronionym od wszelkich zarazków i drobnoustrojów podczas kontaktu z medykiem jest najważniejszą kwestią dla każdej badanej osoby. Fartuch co do zasady powinien chronić pacjenta przed szkodliwymi substancjami, zabrudzeniami, wirusami i bakteriami, które występują podczas wszelkich zabiegów i operacji. Zachowanie maksymalnej higieny to pierwszy krok do nawiązania uprzejmej i miłej relacji z klientami i pacjentami.

Oprócz kompetencji i dobrej jakości fartucha laboratoryjnego, ważne są również względy estetyczne. Schludny i zadbany fartuch laboratoryjny to paradoksalnie podstawowe narzędzie każdego pracownika służby zdrowia. Pierwsze wrażenie jakie odniesie pacjent jest wywołane właśnie za pomocą uniformu medycznego. Bez wątpienia wiarygodność, zaufanie i autorytet budowane są przy pierwszym kontakcie. Ładna prezencja służby ma niepodważalnie pozytywny wpływ na postrzeganie lekarzy i lekarek. Co kryje się za ładną prezencją i pozytywnym pierwszym wrażeniem? Wspomniane uniformy coraz częściej spotykane są w różnych kolorach. Zróżnicowana kolorystyka w branży medycznej ułatwia pacjentom identyfikację specjalistów oraz sprawia, że są postrzegani z ciepłem i serdecznością. Porządny, sterylny i do tego barwny uniform w połączeniu z odpowiednim podejściem do pacjenta  sprawia, że podopieczni czują się swobodnie i bezpiecznie. Co więcej, kolorowy fartuch nie stresuje pacjentów tak jak stereotypowy biały kitel. Dobrze dobrany uniform wzbudza otwartość zarówno u lekarza, jak i pacjenta. Wchodząc do gabinetu, każdy z nas podświadomie zwraca uwagę na postawę i ubiór medyka. To one sprawiają, że pacjent od pierwszego momentu zaufa bądź obierze postawę zdystansowaną wobec pracownika kadry medycznej.

Podsumowując… jak cię widzą tak cię piszą. Warto zadbać o swój uniform by nie był zwykłym, białym odstraszającym fartuchem, tylko przyciągającym szereg pacjentów elementem tożsamości i charakteru każdego pracownika z osobna.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl