Czym jest uniform dla pracownika?
Czym jest uniform dla pracownika?

Czym jest uniform dla pracownika?

Odzież przeznaczona dla branży medycznej kojarzy się w głównej mierze z prostymi krojami i niewyróżniającymi się fasonami. Zważywszy na ilość godzin spędzanych w jednym stroju, warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie odzież medyczna stanowi nic nieznaczący uniform, czy może element osobowości wyrażający więcej niż tylko bycie częścią kadry medycznej?

Najważniejszą cechą jaką musi posiadać każdy fartuch medyczny jest jakość materiału. To ona nadaje głównego komfortu i pozwala na swobodne poruszanie się. Każdy medyk jednogłośnie powie, że ważnym aspektem ubioru medycznego jest doskonała przepuszczalność powietrza i odpowiednia jego cyrkulacja. Przy tak specjalistycznej branży jaką jest medycyna i bezpośrednim kontakcie z drobnoustrojami, uniform medyczny powinien zachowywać się jak druga warstwa skóry i zapewniać odpowiednią wygodę i bezpieczeństwo każdemu pracownikowi.

Oprócz podstawowych wymagań i kryteriów wyboru fartucha medycznego trzeba zaznaczyć, że ubiór ten to nie tylko odgórnie narzucany standard, w który musi się wpisywać każdy medyk. Owszem, uniform powinien wpasowywać się w ogólnie rozumiany kanon mody odzieży medycznej, jednakże ma prawo być zróżnicowany i pozwalać na wyrażanie siebie i swojego charakteru. W gabinetach medycznych, a także w salonach beauty coraz częściej można spotkać kolorowo ubrany personel. Z czego wynika ta nagła zmiana i chęć wyrażania siebie? Bez względu na specjalizację i miejsce pracy medyka, każdemu zależy na odpowiedniej prezencji, profesjonalnym wyglądzie i nienagannym charakterze ubioru. Mówiąc o charakterze, trzeba zaznaczyć, że coraz częściej stawia się na indywidualność. Różnorodność odzieży medycznej jest doceniana głównie przez kobiety, które chętnie wybierają alternatywne modele o nowoczesnym fasonie oraz starają się dopasowywać krój do swoich preferencji estetycznych.

Zatem uniform medyczny to nie tylko odzież do pracy, która ma chronić, ale i przyćmiewać pojedyncze charaktery. To część osobowościowa każdej jednostki, która powinna nadawać charakter, pozwalać na uzewnętrznianie swoich przekonań modowych i dodawać pewności siebie. A przede wszystkim powinna wzbudzać szacunek pacjenta, czy klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl